7 tipů pro výběr nábytku do Vaší koupelny

admin
11127 Views

Renovujete koupelnu a nevíte jakým nábytkem ji vybavit? Zde je 10 tipů pro snadnější výběr:

Vše dobře změřte!

Dejte si pozor na to, že různí výrobci uvádějí velikost nábytku různě. Někdy jsou udány rozměry s umyvadlem a někdy bez. Při výběru také záleží na tom, kde máte připojení vody a odpadu.

Jednoduchost a praktičnost nade vše

Volte odolný, kvalitní materiál. Pokud si nevíte rady s barvami a designem, bílou nic nezkazíte. Bílá působí čistě a opticky zvětšuje prostor.

Výběr materiálu

Mezi nejlevnější nábytek patří skříňky z lamina. Je to dřevotřísková deska pokrytá laminem. Můžete vybírat z mnoha designů a tak může koupelna vypadat velmi originálně. Dále se hojně používá folie nebo lak, který už má vyšší pořizovací cenu. Vybírat můžete též z těchto materiálů: biodeska, laminová deska, MDF desky nebo masivní dřevo.

Levný nábytek, který vypadá luxusně

I když si pořídíte levný nábytek, pokud budete volit jednoduché barvy a design, bude působit dražším dojmem. Nepoužívejte plasty, ale kovy, kámen nebo sklo.

Skříňky a police

Nezapomeňte na hodně úložného prostoru. Z mé zkušenosti většinou v koupelnách chybí. Zvlášť ženám. Hodí se prostor pro ručníky, toaletní papír, čistící prostředky atd. Skříně mohou být závěsné nebo na nohách, hodí se na kosmetiku, prací prášek apod. Nezapomeňte na různé poličky na kartáčky, pastu a další kosmetické přípravky.

Sklo

Pro poličky a dveře dvířek se hodí sklo. Opticky zvětšuje prostor a je snadno udržovatelný.

Snadná údržba

Pokud nechcete trávit hodiny nad úklidem koupelny, zjistěte si něco o údržbě vybraných materiálů. Hladké povrchy jsou snadno udržovatelné, materiály s hrubší strukturou už jsou náročnější na úklid. Snadné na údržbu je např.  lamino, lak nebo folie.

Detaily

I detaily jsou důležité! Drobnosti, které Vás nestojí tolik peněz, ale Vaše koupelna bude vypadat lépe. Zapomeňte na plast a pořiďte si pěkný dřevěný koš na prádlo nebo kovový odpadkový koš. Také kovové háčky na ručníky budou působit lépe než plastové.