Gabionové stěny

admin
8280 Views

Gabionové ploty jsou čím dál tím více žádaná forma oplocení rodinného domu, jelikož představují mnoho výhod. Jejich hlavním účelem je opěrná stěna pro přenášení zemních tlaků. Jedná se o kovové konstrukce a stěny, které jsou svařeny z ocelových sítí s antikorozní úpravou a jsou vyplněny přírodním nebo lomovým kamením. Plní funkci estetickou pro zkrášlení okrasných zahrad.

Gabiony mají nižší pořizovací cenu ve srovnání s klasickými konstrukcemi. Zároveň se vyznačují vysokou dobou životnosti, a to se až několik desítek let. Jsou montovány jednoduchou a nenáročnou technologií, díky které se mohou dále napojovat a rozšiřovat. Jejich realizaci jde provádět i za zhoršených podmínek, takže i za deště nebo v zimě. Gabiony působí přírodním a moderním dojmem.

Pro domácí kutily lze zařídit i pouze nákup materiálu, tudíž si pak lze sestavit gabion individuálně. V nabídce lze nalézt široký sortiment gabionových sítí, kamene do gabionů nebo spojovacího materiálu. Do gabionových plotů si lze vybrat z několika druhů kamene, například mezi amfibolitem, břidlicí, pískovcem nebo žulou. Materiál pro gabionové stěny a samotnou ukázku montáže doveze firma k zákazníkovi.

Mimo gabionů lze využít i dalších služeb v podobě zemních prací, úprav terénu a okrasných zahrad, pokládku zámkové dlažby nebo kovové a dřevěné ploty a brány.