Kožená sedačka

Jak pečovat o koženou sedačku?

admin
9986 Views

Je čas vyměnit vaši sedací soupravu za novou? Přečtěte si následující článek, který se zabývá koženými sedacími soupravami. Jak vybrat kvalitní sedací soupravu může být náročnou situací, které předchází mnoho otázek. Jednou z těchto otázek je i finanční stránka, která výrazně ovlivňuje výběr soupravy.

Sedací souprava je velkou investicí, která je vybírána především podle počtu osob, velikosti, vkusu, barvy a materiálu. V souvislosti s materiálem je důležité přemýšlet také o údržbě. Na výběr máte buď látkový materiál, nebo kůži. Kožené sedací soupravy vytváří z vašeho obývacího pokoje honosné sídlo, do kterého se budete s láskou vracet.

Moderní design kožených sedacích souprav

Na současném trhu je k dispozici jakékoliv barevné a designové provedení. Sedací souprava vyrobená z kvalitní hladké kůže vyniká především dlouhou životností, nenáročnou údržbou a pohodlím. Kvalitní vybavení působí luxusním a elegantním dojmem. Vhodným doplňkem ke koženým sedačkám můžou být například starožitné hodiny.

V dnešní době jsou kromě klasických retro souprav k dispozici také moderní kožené soupravy, které svým robustním a mohutným vzhledem působí velice nadčasovým dojmem. Kožené sedací soupravy jsou velice příjemným materiálem na dotek. Je velice vhodná pro alergiky, protože nepropouští prach a nečistoty do vnitřního čalounění.

Údržba kožených sedacích souprav

Pokud si chcete pořídit koženou sedací soupravu, musíte o ni i pečovat. Jestliže chcete, aby vám sedačka vydržela co nejdéle, musíte jí dopřát pravidelnou péči. Základem je pravidelné stírání prachu suchým hadříkem. Dále se doporučuje, abyste kožený materiál, ošetřili dvakrát až třikrát ročně pečujícím přípravkem.

Dbejte i na to, aby se jiné chemické přípravky, nedostali do styku s koženou sedací soupravou. Mezi tyto chemické přípravky patří odstraňovače skvrn, mycí přípravky či odmašťovadla. Při údržbě kožených sedacích souprav používejte pouze vždy přípravky, které jsou doporučeny prodejcem.     

TIP: Při nákupu sedací soupravy využijte slevové kupóny