Oblečení ve skříni

Jak skloubit design a úložný prostor? Vyberte vhodnou šatní skříň!

admin
9688 Views

Zařizujete či rekonstruujete interiér? Jde vaše dítě do školy? Máte čím dál víc věcí a není je kam dát? Pak jste tu správně. V tomto článku vás seznámíme s pravidly, jak si vybrat tu pravou šatní skříň. Tento nábytek je určitě pro každého z nás nepostradatelnou součástí bytu. Zvláště pro ty, kdo se rádi oblékají a neradi se zbavují starých věcí. Dnešní trh nabízí nepřeberné množství šatních skříní, jak ale vybrat tu správnou? Pojďte se podívat, nad čím se zamyslet, než tento potřebný kousek pořídíte.

Na co se zaměřit při koupi

V první řadě je třeba si uvědomit, kam skříň umístíte. Důležitou roli zde hraje prostor. Je rozdíl, zda bydlíte v malé garsonce nebo ve velikém rodinném domě. Pokud máte málo místa, zvolte nejlépe skříň s nástavcem, abyste využili veškerý prostor až ke stropu. Ideální je v tomto případě vybrat skříň s posuvnými dveřmi, nikoliv s otevíracími, které by vám zbytečně zasahovaly do místnosti. Na druhou stranu, jestliže rozměry pokoje není nutné řešit, fantazii se meze nekladou. Skříní vedle sebe můžete umístit hned několik a jejich výšku řešit nemusíte.

Dále by skříň měla být v souladu s interiérem. Všímejte si barvy a materiálu. Pokud máte rádi světlé prostory a jednoduchost, zvolte nejlépe dřevěnou skříň bílé barvy či světlých odstínů dřeva, což je typické například pro nordic a venkovský styl. Může obsahovat i jemné detaily – různě zdobené úchytky, vyřezávané nožky, ozdobná dvířka, atd. Naopak jste-li vyznavačem moderny, určitě vyberete jednoduchou skříň ve vysokém lesku bez jakýchkoliv ozdob navíc.

Vybírejte s rozumem a podle účelu

Důležitá je také otázka, pro koho skříň pořizujete a do jaké místnosti. Pokud nemáte doma šatnu a potřebujete úložný prostor do ložnice, hledejte skříň, která bude kromě šatní tyče obsahovat ideálně i zásuvky a police. Hluboká by měla být minimálně 50 cm. Do ložnice je třeba volit klidné odstíny nábytku, a jestliže zde máte málo místa, vybírejte skříň se zrcadlovými dveřmi. Prostor opticky zvětší a zrcadlo vám tak nezabere žádný další prostor. Stejné doporučení platí i pro skříně umístěné na chodbách. Co se týče dětského pokoje, zde si už můžete se vzhledem skříně více vyhrát. Dopřejte dětem veselé barvy, úchytky ve formě různých kytiček, zvířátek, atd. Opět zde záleží na prostoru. I v tomto případě je vhodná větší skříň s úložným prostorem, do kterého se mohou vejít i krabice s hračkami.

Na závěr nesmíte zapomenout na finanční možnosti. Pokud peníze neřešíte, nejlepší jsou šatní skříně na míru. Sami si je můžete navrhnout, od vzhledu dvířek až po počet polic a zásuvek uvnitř. Když si nevíte rady, obraťte se na designéra. Volba vestavěných skříní je nejčastěji využívána v podkrovních místnostech, kdy jsou stěny zkosené a stropy nižší. Aby nábytek dlouho vydržel, dejte přednost masivu. Naopak, když peněz není nazbyt, mnoho obchodů se sériovou výrobou nabízí širokou škálu šatních skříní, které jsou cenově dostupné, určitě si vyberete. Materiál je sice většinou z lamina, ale i takový kousek udělá zajisté parádu! Jestliže skříň obsahuje jen šatní tyč, chybějící poličky můžete nahradit závěsnými organizátory. Přejeme šťastnou ruku při výběru!