Jak vybrat tu správnou postel?

admin
4743 Views

Při pořizování postele byste měli rozhodně brát ohled na tři věci:

Rám postele

Rám postele je ta jednodušší část. Záleží na vás, jaký typ rámu a celkovou velikost postele si představujete. Můžete vybírat z rámů pro dvoulůžka a jednolůžka klasická či rozšířená. Poté si stačí vybrat zda chcete úložný prostor disponující šuplíky či nikoliv. Jen dodám, z vlastní zkušenosti, že rám se šuplíky je dobrá volba pro jednoduché ukládání ložního prádla, dek, dekoračních polštářků a jiných věcí. Rámy postele se vyrábí z různých materiálů. Rozhodně je lepší se rozhodnout pro masivní dřevo, než pro dřevotřísku. Je třeba si o produktu zjistit co nejvíce informací.

Rošt

Velice důležitou částí postele je rošt, protože pomáhá rovnoměrně rozložit zatížení matrace. Čím pružnější rošt, tím poddajnější matrace a pohodlnější spánek. Rošty navíc pomáhají matraci odvádět vlhkost, kterou vypotíme z těla během spánku. Co se týče typů roštů, tak se nabízejí rošty polohovatelné, které napomáhají páteři v oblasti krku, pokud se třeba chcete dívat na televizi anebo si číst knížku.Vybírat můžete z roštů:

  • Laťových, které se vyrábí z měkkého smrkového dřeva. Mají však velmi malou nosnost, zhruba do 60 kilogramů, a jejich životnost je poměrně krátká.
  • Lamelových, v dnešní době nejprodávanějších, roštů. Dobře pruží a většinou bývají polohovatelné, a v bederní oblasti a oblasti ramen jsou zdvojené, pro lepší nosnost matrace. Cena těchto roštů odpovídá jejich kvalitě, mohou však být také dražší.
  • Segmentových, u nichž se cena pohybuje od 13 tisíc a jsou vybaveny bodovým tlakem.

Matrace

Tou nejdůležitější částí postele je kvalitní matrace. Nedoporučuji matrace pružinové, ty se za nějakou dobu proleží a pružiny vás budou nepříjemně bodat do zad. Nejlepší volbou jsou matrace z paměťové pěny, zónové matrace, matrace ze studené pěny a na příklad matrace antibakteriální.

Pamatujte si, že na kvalitním spánku záleží hodně.