Nábytek do obývacího pokoje vybírejte s rozmyslem

admin
4925 Views

Visí před vámi otázka, jak zařídit svůj obývací pokoj? Přece jen, trávíte v něm téměř veškerý svůj volný čas, pokud to vaše zaměstnání dovolí a tak je třeba, abyste se v něm rovněž cítili velmi útulně a komfortně. Jak ho tedy zařídit tak, aby vyhovoval všem vašim požadavkům a přitom by nezruinoval vaše domácí úspory? A co vlastně všechno do takého obývacího pokoje patří a co je již příliš? Na to vše se pokusíme v následujících řádcích nalézt odpověď.

Málo je někdy více

Toto prastaré rčení má i dnes své logické opodstatnění. A sice pokud vybíráte nábytek do vašeho obývacího pokoje, měl by především vyjadřovat vaši osobnost a to, co se líbí vám a ne prodavačce v obchodě, která vidí pouze odměnu z prodeje, který uskuteční. Rozhodně se ale nehodí, když si do malého obývacího pokoje budete pořizovat velké, například i rustikální kousky, jakými jsou dřevěné komody, skříně, které by spíše využila naše babička či ohromné stoly, které mnohdy ani nenaleznou své využití. Zkuste se zamyslet nad tím, co ve svém obývacím pokoji opravdu potřebujete a co nikoliv. Stačí vám malý konferenční stolek, jelikož si v obývacím pokoji dáte minimálně tak šálek kávy? Tak si pořiďte malý designový stůl, který nezabere příliš místa, ale nikoho také neurazí. A co si místo klasické obývací stěny pořídit malý televizní stolek s několika málo poličkami a šuplíky? Dnes velmi praktické a moderní sestavy seženete téměř v každém obchodě s nábytkem. Ušetřené místo pak můžete vyzdobit třeba interiérovými doplňky, které vám vždy vykouzlí úsměv na tváři.

Pohovka je srdcem obývacího pokoje

Téměř každý, kdo přijde jako host do obývacího pokoje, si nejspíše vždy na první pohled všimne pohovky. Tento kousek nábytku, který je často vnímán jako obyčejné místo na sezení, hraje ve vašem obývacím pokoji obrovskou roli. To, jakou si vyberete pohovku, je totiž velmi důležité. Zejména vám musí být pohodlná, což je věc naprosto prioritní a za druhé, musí se hodit ke stylu nábytku, který máte ve svém pokoji. Žlutá pohovka v místnosti, kde vládne rustikální styl, není příliš vhodná. Vybírat navíc můžete nejen ze širokého množství barev, ale také povrchů. Oblíbené jsou především kožené sedací soupravy, či pokud nemáte doma domácí mazlíčky, můžete se poohlédnout i po čalouněné, která rovněž vykoná svou službu na výbornou. A pokud máte strach z péče o kožené pohovky, není se čeho bát, dnes již na trhu existuje takové množství ošetřujících přípravků, že se až budete divit.