Zařiďte si vlastní dětské hřiště na zahradě

admin
9371 Views


Teplé počasí láká k pobytu venku a svůj čas tak začnou na zahradě trávit i děti. Jak jim tyto chvíle maximálně zpříjemnit? Zařiďte jim vlastní dětské hřiště.

Materiál a spojovací prvky

Výběr je opravdu široký: Šplhací tyče, pískoviště a mnoho jiných prvků. Volba konkrétních doplňků pro dětské hry tak v první řadě bude záviset na prostoru, který jim můžete vyhradit. I na malou zahradu se vejde houpačka. Můžete-li věnovat dětem místa více, určitě uvítají zahradní domeček i se skluzavkou.

Naprosto klíčovými parametry by měla být bezpečnost a maximální odolnosti veškerých součástí. Typickým materiálem, ze kterého se tyto produkty vyrábějí, je dřevo, a to smrkové či modřínové. Nejodolnější je to akátové. Dřevo je náročnější na údržbu, ale delší dobu vydrží a rodiče ocení, že na většině zahrad velmi dobře vypadá, neboť působí přirozeně.

Spoje by měly být ideálně řešeny za pomoci vrutů. Někteří výrobci používají také hřebíky a sponky, vruty jsou ale jednoznačně vhodnější. Jsou totiž pevnější a minimalizujete tím riziko, že by se spoj mohl v čase uvolnit.

Další bezpečnostní aspekty

Podobně to platí u veškerých dalších částí celé sestavy. Z bezpečnostních důvodů je také nutné, aby byla ocelová lana vyrobena z antikorozních a pozinkovaných drátů. Zdravotní nezávadnost musejí splňovat i veškeré barvy, které mají být ekologické. Předem si zkontrolujte, zda výrobek neobsahuje ostré hrany či vyčnívající šrouby.

Výrobci hotových sestav dbají na to, aby byl celek naprosto bezpečný, takže byste měli mít zajištěno, že se zavěšená lana například nebudou kombinovat s houpačkou. Sestavu byste ovšem i tak s ohledem na bezpečnost své ratolesti měli volit odpovídající jejímu věku a schopnostem.

Rodiče nevyhnutelně musejí přihlížet také k ceně odpovídající jejich finančním možnostem. Výběr nejlevnějšího dětského hřiště by však neměl být tím jediným hlediskem, podle něhož se budete rozhodovat.