Praktický rádce pro výběr sedací soupravy

admin
4720 Views

Sedací souprava je dominantou obývacího pokoje a zcela jistě je to také první kus nábytku, který si pořizujeme do nového bytu nebo domu. Sedací souprava musí splnit několik náročných kritérií a při jejím výběru nejsme ochotní dělat kompromisy. Jak na to?

Sedací souprava do malého bytu

V malém bytě budeme řešit otázku, jak zařídit prostor pro spaní. Manželská postel zabírá příliš mnoho místa, a proto se můžeme dostat do situace, kdy bude sedací souprava sloužit přes noc i jako plnohodnotné lůžko. Není to problém, jen vyberte takovou, která je přímo určená pro každodenní spaní a má dostatečně velký úložný prostor, aby vám ranní úklid zabral co nejméně času.

Rovná nebo rohová sedací souprava

Při rozhodování o konkrétním provedení sedací soupravy jste limitováni především velikostí vašeho obývacího pokoje. Jsou na výběr varianty rovné nebo rohové, mohou být doplněny i několika křesly nebo taburety. Do větších místností se nemusíte bát pořídit sedací soupravu v provedení písmene U. Pokud jste aktivní rodina a často se u vás schází hosté, je lepší sedací soupravu plánovat tak, abyste mohli sedávat při rozhovoru proti sobě. Doplnění křesly nebo alespoň taburety je velmi potřebné. V tomto případě o tvaru sedací soupravy rozhoduje pouze velikost místnosti. Pro ty, kteří netráví doma příliš času a zařizují malý byt se zase více hodí rovná a jednoduchá varianta. Mladému páru bude pro pohodlné sledování televize nejlépe sloužit rohové provedení.

Výběr konkrétní barvy

Minimalisticky zařízený byt, kde máte tlumené barvy a jednoduché linie? Pak se můžete vydat po obou cestách. Sedací souprava bude výraznou dominantou místnosti a vyberete ji v pestrých barvách nebo s jasným vzorem. Pokud se obáváte změny módního trendu, můžete vybrat sedací soupravu v jednoduchém jednobarevném provedení a doplnit ji zajímavými dekoračními polštáři nebo přehozem. Těm, kteří nemají bílou výmalbu všech místnostech a zvolili tmavý nábytek, bude lépe sedět jednobarevná varianta pohovky ve světlém provedení.

Další kritéria pro výběr pohovky:

  • snadná údržba,
  • pořizovací cena,
  • velikost úložného prostoru,
  • potahový materiál,
  • šířka (hloubka) prostoru pro sezení a možnost opěrek.