Výběr kvalitní matrace a roštů do postele

admin
9765 Views

Postel, na které se dá kvalitně a dobře spát se skládá ze tří částí, což si možná málokdo z nás vůbec uvědomuje. Zejména se skládá z matrace, která musí být kvalitní a padnou vždy danému klientovi na míru, dále ze dřevěné konstrukce lůžka, která hraje rovněž obrovskou roli a v neposlední řadě z roštu, který je pro celou postel zásadním. Bez roštu by byla postel něco jako nedovařená večeře, tedy nic příjemného. Jak ale vybrat kvalitní matraci a rošt, abychom se po pár letech nemuseli obracet na doktory s prosbou, jak si poradit s problémy s krční páteří a zády? Jednoduše. Pojďme se na to společně podívat.

Výběr roštu je takřka doživotní volbou

Pokud si budete kupovat novou matraci, jistě jí po několika letech budete muset chtě nechtě vyměnit za novou. V případě, kdy si ovšem budete pořizovat rošt do postele, bude se jednat takřka o záležitost doživotní. Tudíž je třeba na kvalitu roštu nahlížet z naprosto jiného úhlu. Zajímat by vás v tomto ohledu měla samozřejmě cena, váš zdravotní stav, hmotnost a popřípadě i nějaké vlastní zájmy. Pokud tato kritéria ve své hlavě zhodnotíte, vydejte se na nákup roštu. Kvalitní rošty se vyrábí do 180 kg. Mají možnost disponovat například i dálkovým ovládáním, což ocení zejména starší lidé, může se jednat ovšem i o preventivní opatření pro osoby ve středním věku. Dále záleží na tom, zda dáte přednost pružnému či pevnému roštu. Pevný se často vyrábí ze smrkového dřeva a velmi často je také součástí nových postelí. Neopomeňte si zkontrolovat ani druhy lamel, které jsou buď polohovací či pevné. V neposlední řadě musíte uvážit rovněž to, kolik za daný rošt vůbec chcete či nechcete utratit.

Výběr správné matrace vám zachrání zdraví

Spát na staré a proleželé matraci není rozhodně ničím příjemným. Obměnit matraci budete muset za svůj život hned několikrát. Vybírat můžete například z matrací zdravotní, sedmizónových, které se přizpůsobují anatomii lidského těla či z matrací, které jsou buď pevnější či naopak měkčí. Vždy u výběru záleží zejména na vás a na tom, kolik chcete do svého zdraví v podobě matrace investovat. Věřte, že i levnější typy matrací, mohou být velmi kvalitní.