Vybíráme klimatizaci do bytu nebo domu

admin
5125 Views

Přemýšlíte nad nákupem klimatizace do bytu či domu? Pak vám tento článek pomůže se zorientovat jaký typ klimatizace bude pro vás ten nejvhodnější.

Na co si dát pozor při výběru

Zásadní faktor je pro většinu lidí přirozeně cena. Ta by ale určitě neměla být určujícím parametrem. Při výběru klimatizace by nás v první řadě měl zajímat její výkon. Málo výkonná klimatizace z podstaty nebude adekvátně plnit svou funkci. Potřebný výkon se odvíjí od velikosti prostoru, který potřebujeme klimatizovat.

Podstatná je i spotřeba energie, která určuje budoucí náklady na provoz klimatizace. Velmi snadno se můžete zorientovat podle zařazení do energetické třídy, které můžete znát i z ostatních spotřebičů, například praček. Moderní klimatizace lze navíc používat i jako topení, náklady do ní investované se vám tak mohou vrátit o to dříve.

Klimatizaci v zásadě můžeme rozdělit na tři základní druhy, a to: Okenní klimatizace, která svůj název získala podle způsobu montáže. Tento typ charakterizuje velmi jednoduchá instalace, ale i vyšší hlučnost.

Jaký typ klimatizace

Dále si můžeme pořídit domů tzv. klimatizaci dělenou, která je, jak napovídá její jméno, rozdělena na tři části. Skládá se z vnitřní a venkovní jednotky a spojovacího potrubí pro chladivo. Někdy se tomuto typu klimatizace říká SplitSystém. Z hlediska účinnosti i hluku jsou tyto výrobky bezesporu nejvhodnější.

Posledním typem je klimatizace mobilní. Ta se umisťuje rovnou do místnosti a na rozdíl od předešlých dvou typů u ní nenajdete venkovní jednotku. Což znatelně usnadňuje její montáž. Na druhou stranu je ale hlučnější a méně účinná.

Zvlášť si pak zaslouží zmínit ještě jedna kategorie. Zařízení fungující na bázi odparu vody neboli ochlazovače z technického hlediska klimatizací nejsou a chladnější vzduch v místnosti od nich čekat určitě nemůžeme. Na druhou stranu dokáží v bytě zajistit příjemnější klima, kdo má tedy pochybnosti, zda se mu standardní klimatizace vyplatí, může po nich sáhnout.

Chcete-li vybírat ze skutečně široké nabídky zařízení, sáhněte po výrobcích značky Klarstein, která má vše pro moderní bydlení.